میکروبلیدینگ بهتر است یا میکروپیگمنتیشن

beauty Negintaj

عناوین

میکروبلیدینگ بهتر است یا میکروپیگمنتیشن؟ کدامیک از این دو روش را برای زیبایی ابروهای خود انتخاب کنیم؟

امروزه داشتن ابروهایی پرپشت و زیبا به یکی از ارزوهای تمام خانم ها تبدیل شده است و همه سعی دارند با روش های مختلف، ابروهایی قرینه و بی نقص داشته باشند. از همین رو تکنیک های زیادی برای ارایش دائم، نیمه دائم و موقت ابروها ابداع شده است. برای مثال می توان به تکنیک میکروبلیدینگ و میکروپیگمنتیشن اشاره کرد. این دو روش می توانند ابروها را بسیار جذاب کرده  و ظاهری طبیعی و زیبا به آن ها ببخشند.

اما سوالی که ایجاد می شود این است که میکروبلیدینگ بهتر است یا میکروپیگمنتیشن؟ اکثر خانم ها برای انتخاب یکی از این دو تکنیک دچار تردید هستند.

در این مطلب تصمیم داریم اطلاعاتی درخصوص این دو تکنیک به شما ارائه دهیم تا متوجه شوید میکروبلیدینگ بهتر است یا میکروپیگمنتیشن. همراه ما باشید!

میکروبلیدینگ یا میکروپیگمنتیشن - نگین-تاج

میکروبلیدینگ چیست؟

برای اینکه بفهمید میکروبلیدینگ بهتر است یا میکروپیگمنتیشن، لازم است با هر دو روش به خوبی اشنا شوید. میکروبلیدینگ یک روش غیر تهاجمی برای زیباتر کردن ابروها است. در این روش با استفاده از یک قلم سوزنی بسیار ظریف، خطوط ریزی دقیقا مشابه با تارهای طبیعی روی ابرو ایجاد می کنند. این قلم حاوی رنگدانه هایی است که هماهنگ با رنگ ابرو انتخاب شده اند و به راحتی از موهای ابرو قابل تشخیص نیستند. 

اکثر کسانی که می خواهند بدانند میکروبلیدینگ بهتر است یا میکروپیگمنتیشن، در خصوص درد این دو روش کنجکاوند. انجام میکروبلیدینگ درد بسیار خفیفی دارد که در صورت استفاده از بی حص کننده موضعی کاملا قابل تحمل خواهد بود.

اگر می خواهید بدانید میکروبلیدینگ بهتر است یا میکروپیگمنتیشن، باید درخصوص ماندگاری آن ها هم اطلاع داشته باشید. میکروبلیدینگ حدودا ۱۲ ماه تا ۳ سال ماندگاری دارد و این ماندگاری به نوع پوست فرد و نحوه مراقبت از آن بستگی خواهد داشت.

میکروپیگمنتیشن چیست؟

حال که با میکروبلیدینگ آشنا شدید، لازم است درخصوص روش دیگر هم اطلاعاتی کسب کنید تا متوجه شوید میکروبلیدینگ بهتر است یا میکروپیگمنتیشن.

در این روش، برای ایجاد رنگ در میان ابروها از رنگدانه های بسیار ریزی استفاده می شود. این روش تا حد زیادی به تاتو شباهت دارد، اما تکنیک و ابزارهای آن مدرن تر است.

جالب است بدانید میکروپیگمنتیشن علاوه بر ابرو برای سایر قسمت های بدن مثل خط رویش مو، پوست سر، خط چشم و… هم استفاده می شود.

میکروپیگمنتیشن نسبت به میکروبلیدینگ درد بیشتری دارد و تورم و قرمزی ناشی از آن هم بیشتر است. البته می توان با کرم های مخصوص و بی حس کننده موضعی این عوارض را کاهش داد. پس اگر بخواهیم بگوییم میکروبلیدینگ بهتر است یا میکروپیگمنتیشن، از نظر درد در زمان انجام کار میکروبلیدینگ برتری دارد.

اما اگر بخواهیم از نظر ماندگاری مقایسه کنیم که میکروبلیدینگ بهتر است یا میکروپیگمنتیشن، باید بگوییم ماندگاری میکروپیگمنتیشن بیشتر خواهد بود. چرا که در این روش، رنگدانه ها به عمق بیشتری از پوست نفوذ خواهند کرد.

میکروبلیدینگ یا میکروپیگمنتیشن - نگین-تاج

تفاوت میکروبلیدینگ و میکروپیگمنتیشن

بدون شک یکی از بهترین روش ها برای فهمیدن اینکه میکروبلیدینگ بهتر است یا میکروپیگمنتیشن، درک تفاوت این دو روش می باشد.

شما با مقایسه ویژگی های این دو روش و بررسی تفاوت بین آن ها، می توانید متوجه شوید برای شما میکروبلیدینگ بهتر است یا میکروپیگمنتیشن و انتخاب بهتر و مناسب تری داشته باشید.

مهم ترین تفاوت هایی که بین این دو روش وجود دارند عبارتند از:

  • یکی از معیارهایی که به شما کمک می کند بدانید میکروبلیدینگ بهتر است یا میکروپیگمنتیشن، بررسی عوارض این دو روش است. میکروبلیدینگ از ایمنی بیشتری برخوردار می باشد، چرا که در این روش رنگدانه ها به سطح پوست تزریق می شوند و احتمال بروز حساسیت کمتر است.
  • خطوط ایجاد شده در روش میکروبلیدینگ نسبت به میکروپیگمنتیشن ظریف تر و طبیعی تر هستند.
  • رنگدانه های اضافه شده در بین ابروها در روش میکروپیگمنتیشن حالت امبره دارند. بنابراین در این روش ابروها پرتر و برجسته تر می شوند.
میکروبلیدینگ یا میکروپیگمنتیشن - نگین-تاج

بالاخره میکروبلیدینگ بهتر است یا میکروپیگمنتیشن؟

میکروبلیدینگ و میکروپیگمنتیشن هردو روش هایی برای جذابیت ابرو هستند و به پرپشت شدن، قرینه شدن و خوش حالت شدن ابروها کمک می کنند. این موضوع تصمیم گیری درخصوص اینکه میکروبلیدینگ بهتر است یا میکروپیگمنتیشن سخت خواهد کرد.

برای مثال از نظر طبیعی بودن میکروبلیدینگ بهتر است، اما از نظر ماندگاری میکروپیگمنتیشن برتری دارد. پس نمی توان به طور قطعی به این سوال پاسخ داد که میکروبلیدینگ بهتر است یا میکروپیگمنتیشن.

به شما توصیه می کنیم قبل از هرگونه تصمیم گیری در خصوص اینکه میکروبلیدینگ بهتر است یا میکروپیگمنتیشن، با یک متخصص ماهر در این زمینه مشورت کنید تا متوجه شود که کدام روش برای شما مناسب تر می باشد.

انجام میکروبلیدینگ و میکروپیگمنتیشن

فرقی نمی کند که شما برای پاسخ یه این سوال چه جوابی پیدا کرده اید و تصمیم دارید کدامیک از این دو روش را انجام دهید؛ در هر صورت باید برای انجام آن ها به افراد ماهر و متخصص مراجعه کنید. در این صورت می توانید مطمئن باشید نتیجه کار کاملا دلخواه شما بوده و هیچگونه خطری سلامت شما را تهدید نمی کند.

سالن زیبایی نگین تاج یکی از بهترین مراکز برای انجام میکروبلیدینگ و میکروپیگمنتیشن به شمار می رود. ارایشگرهای ماهر این سالن به خوبی و با رعایت تمام استانداردهای مربوطه به انجام این دو روش می پردازند. 

نکته پایانی

در این مطلب شما را با دو روش میکروبلیدینگ و میکروپیگمنتیشن اشنا کرده و تفاوت این دو روش را بیان کردیم تا به خوبی متوجه شوید میکروبلیدینگ بهتر است یا میکروپیگمنتیشن.

همانطور که متوجه شدید، انتخاب هر کدام از این روش ها کاملا به خود شما بستگی دارد، اما از نظر زیبایی و طبیعی بودن ما در پاسخ به این سوال که میکروبلیدینگ بهتر است یا میکروپیگمنتیشن، میکروبلیدینگ را انتخاب می کنیم!

سوالات متداول میکروبلیدینگ بهتر است یا میکروپیگمنتیشن

برای اینکه بفهمید میکروبلیدینگ بهتر است یا میکروپیگمنتیشن، لازم است با هر دو روش به خوبی اشنا شوید. میکروبلیدینگ یک روش غیر تهاجمی برای زیباتر کردن ابروها است. در این روش با استفاده از یک قلم سوزنی بسیار ظریف، خطوط ریزی دقیقا مشابه با تارهای طبیعی روی ابرو ایجاد می کنند.

در این روش، برای ایجاد رنگ در میان ابروها از رنگدانه های بسیار ریزی استفاده می شود. این روش تا حد زیادی به تاتو شباهت دارد، اما تکنیک و ابزارهای آن مدرن تر است.

جالب است بدانید میکروپیگمنتیشن علاوه بر ابرو برای سایر قسمت های بدن مثل خط رویش مو، پوست سر، خط چشم و… هم استفاده می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

×

شروع مکالمه

یکی از اعضا را انتخاب و در واتساپ گفتگو کنید.

× پشتیبانی آنلاین