طرز استفاده از ابزار پدیکور چگونه است؟

beauty Negintaj

عناوین

طرز استفاده از ابزار پدیکور چگونه است؟ شاید شنیده باشید که می گویند پا قلب دوم انسان است. با همین یک جمله می توان به اهمیت سلامت پا پی برد و رسیدگی و مراقبت از آن را در اولویت قرار داد. پاهای ما در طول روز ساعات زیادی داخل کفش هستند و ممکن است دچار خشکی، ترک خوردن پوست، قارچ و… شوند. پدیکور روش مناسبی برای درمان و جلوگیری از این مشکلات است.

اگر می خواهید بدانید که طرز استفاده از ابزار پدیکور چگونه است و انواع پدیکور را بشناسید، با ما همراه باشید.

ابزار پدیکور ناخن - نگین تاج

فرق مانیکور و پدیکور چیست؟

مانیکور برای اصلاح ناخن دست به کار می رود و پدیکور برای اصلاح ناخن پا و سلامتی و زیبایی پا می باشد. استفاده از ابزارهای این دو روش تا حدی شباهت دارد. یعنی اگر بدانید طرز استفاده از ابزار پدیکور چگونه است، تا حدودی با ابزارهای مانیکور هم اشنا می شوید.

طرز استفاده از ابزار پدیکور چگونه است؟

همین که از اهمیت سلامت پا با خبر شدید و می خواهید به سلامت پا های خود رسیدگی کنید، این سوال برای شما به وجود بیاید که طرز استفاده از ابزار پدیکور چگونه است؟ در این خصوص باید بگوییم که استفاده از ابزار پدیکور کار هر کسی نمی باشد و باید در این باره آموزش های لازم را ببینید.

اما طرز استفاده از ابزار پدیکور چگونه است تا به پاهای خود آسیب نزنیم؟ در ادامه همین مطلب برای شما انواع ابزار پدیکور و طرز استفاده از آن را بیان کرده ایم تا دیگر با سوال طرز استفاده از ابزار پدیکور چگونه است رو به رو نشوید.

ابزار پدیکور ناخن - نگین تاج

انواع ابزار پدیکور

  • قیچی و ناخن گیر:

از این وسایل برای فرم دادن به ناخن ها و گوشه گیری ناخن استفاده می کنند. حتی اگر ندانید طرز استفاده از ابزار پدیکور چگونه است، حتما با این دو ابزار اشنا هستید.

  • سوهان:

از وسایل مورد نیاز در پدیکور، سوهان یا سمباده است. سوهان در دو مدل سوهان دستی و سوهان برقی موجود می باشد. سوهان برقی بیشتر در مانیکور و پدیکور روسی استفاده می شود و سوهان دستی در مانیکور و پدیکور معمولی مورد استفاده قرار می گیرد. استفاده از سوهان دستی حتی برای افرادی که نمی دانند طرز استفاده از ابزار پدیکور چگونه است راحت می باشد. اما سوهان برقی به مهارت بالایی نیاز دارد.

  • بافر:

تمام کسانی که می خواهند بدانند طرز استفاده از ابزار پدیکور چگونه است، حتما در همان ابتدا با این وسیله مواجه خواهند شد. بافر یک ابزار کاربردی در پدیکور می باشد. اگر می خواهید که ناخن های صاف و براق داشته باشید باید از این ابزار استفاده کنید.

  • نیپر:

بعضی مواقع متوجه می شوید که ناخن ها دارای گوشه های اضافی هستند که موجب آزار و درد می شود. برای این مورد می توان از ابزار مخصوص پدیکور به نام نیپر استفاده کرد. این ابزار دارای نوک تیزی می باشد که به راحتی می توان ناخن و گوشت اضافی دور ناخن را تمیز کرد. استفاده از این ابزار دقت زیادی می خواهد در غیر اینصورت باعث خونریزی ناخن می شود. فقط افرادی که به خوبی می دانند طرز استفاده از ابزار پدیکور چگونه است، می توانند به راحتی با این وسیله کار کنند.  

  • پوشر کوتیکول:

یکی از ابزار های تخصصی در پدیکور، ابزار پوشر کوتیکول است. شکل ظاهری این ابزار همانند قاشق می باشد که بر روی ناخن قرار می گیرد و همراه با فشار کوتیکول های اضافی پوست که روی ناخن قرار گرفته اند را به عقب هل می دهد. اگر یاد بگیرید طرز استفاده از ابزار پدیکور چگونه است، به خوبی خواهید توانست با این وسیله کار کنید.

  • پد مناسب لای انگشتان:

در برخی افراد به دلیل نزدیکی انگشت ها و ناخن ها عمل لاک زدن به سختی انجام می شود. این پد را بین انگشتان قرار داده تا فاصله دلخواه را ایجاد کند. با این کار تمرکز بیشتری روی ناخن ها دارید و به راحتی می توانید یک لاک تمیز و زیبا را انجام دهید.

  • سنگ پا:

سنگ پا ابزاری است که در قدیم در فرهنگ ما ایرانی ها بوده و با استفاده از آن می توانید پوست های مرده پا را از بین ببرید. فقط قبل از استفاده از آن باید پا را حدود ۱۰ تا ۱۵ دقیقه در آب گرم قرار دهید.

ابزار پدیکور ناخن - نگین تاج

در کنار این ابزارها، یکسری وسایل جانبی دیگر هم برای پدیکور مورد استفاده قرار می گیرند. اگر می خواهید به طور کامل بدانید طرز استفاده از ابزار پدیکور چگونه است، باید با این وسایل هرچند ساده ولی مهم اشنا شوید. این وسایل شامل پنبه، لاک پاک کن، بیس کت، تاب کت، صابون و… هستند.

همانطور که مشاهده می کنید، این سوال که در طرز استفاده از ابزار پدیکور چگونه است آدم را به اشتباه می اندازد که حتما استفاده از این ابزارها بسیار دشواری می باشد. ولی وقتی با کاربرد آن ها اشنا می شوید، خواهید دید که چقدر کار با برخی از آن ها راحت است!

طرز استفاده از ابزار پدیکور چگونه است و آیا این ابزار ها گران قیمت می باشند؟

در مطالب بالا جواب این سوال که طرز استفاده از ابزار پدیکور چگونه است را به طول کامل بررسی کردیم. بحث قیمت هم بستگی به جنس ابزار و شرکت تولیدی آن دارد و شما می توانید مطابق با بودجه خود هرکدام از آن ها را خریداری نمایید.  

 

نکته پایانی

در این مقاله سعی کردیم که به طور کامل به شما شرح دهیم طرز استفاده از ابزار پدیکور چگونه است تا با مطالعه این مطالب اطلاعات کامل در خصوص هر کدام از این ابزار ها را کسب کرده باشید. این سوال که استفاده از ابزار پدیکور چگونه است سوال پیچیده و طولانی نیست و با یک دوره آموزش، کامل آن را یاد می گیرید.

حال که به خوبی متوجه شدید طرز استفاده از ابزار پدیکور چگونه است، می توانید برای انجام پدیکور به سالن زیبایی نگین تاج مراجعه کنید. در این سال تمام خدمات زیبایی از جمله پدیکور و مانیکور به خوبی انجام خواهد شد و شما می توانید با خیال راحت زیبایی و سلامت پاهای خود را به آن ها بسپارید.

سوالات متداول طرز استفاده از ابزار پدیکور

شاید شنیده باشید که می گویند پا قلب دوم انسان است. با همین یک جمله می توان به اهمیت سلامت پا پی برد و رسیدگی و مراقبت از آن را در اولویت قرار داد. پاهای ما در طول روز ساعات زیادی داخل کفش هستند و ممکن است دچار خشکی، ترک خوردن پوست، قارچ و… شوند. پدیکور روش مناسبی برای درمان و جلوگیری از این مشکلات است.

مانیکور برای اصلاح ناخن دست به کار می رود و پدیکور برای اصلاح ناخن پا و سلامتی و زیبایی پا می باشد. استفاده از ابزارهای این دو روش تا حدی شباهت دارد. یعنی اگر بدانید طرز استفاده از ابزار پدیکور چگونه است، تا حدودی با ابزارهای مانیکور هم اشنا می شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

×

شروع مکالمه

یکی از اعضا را انتخاب و در واتساپ گفتگو کنید.

× پشتیبانی آنلاین